آیا ثروت همیشه همراه با خوشبختیست؟

کسی رو میشناسم که همین الان که من دارم واسه شما این مطلب رو میزنم بیش از ا میلیارد تومن دارایی داره (یعنی دو تا خونه، یک مغازه، یک ماشین و چند سهم از کارخونه و کلی چیزای جزئی به نامشه) که طبق گفته ی خودش تازه قراره این سرمایه طی 5 سال دیگه 3 برابر بشه. یعنی شاید مثلا 5 سال دیگه همین فرد که همسن من هم هست چیزی بالغ بر 3 میلیارد سرمایه داشته باشه!

حالا میپرسید از خودتون که خوب به ماچه؟ خدا بهش بیشتر بده! ماکه بخیل نیستیم و از این حرفا! خوب منم همینارو میگم البته قطعا که کاش خدا یه دستی هم به سر ما بکشه اما نکته ی جالب قضیه اینه که کلا این فرد انگیزشو واسه ادامه زندگی از دست داده! کلا یعنی اینقدر پول دیده که دیگه چیزی مثل پول ارضاش نمیکنه، (یعنی میشه ماهم یروز اینطوری بشیم؟) و الان حالش داغونه و کاری جز مشروب خوردن و سیگار کشیدن هم نمیکنه. چون به این نتیجه رسیده که زندگی ارزش زندگی کردن نداره. به قولی له لههه و از فکر ساقط (اگر گفتی ساقط رو چطور مینویسن جایزه داری) شده

همه اینارو گفتم که به این برسم که چند روزه این سوال ذهنم رو مشغول خودش کرده که آیا پول خوشبختی میاره؟ یا به عبارتی این همه تلاش و دوندگی ز برای چه؟ به کجا چنین شتابان؟ ماهم قراره آخرش به همین برسیم یعنی؟

البته بالطبعش اونور قضیه هم هست که طرف داره پول پارو میکنه جلو خونش بجا برف و زندگی خیلی مرفه و شاد و بی دغدغه ای هم داره! مثل آهو هم خرکیفی میکنه در دشت و جنگل.

یعنی آخرش قراره چی بشه! ینی ما قراره چی بشیم؟ ینی میگی چطور میشه؟

یه جمله آلمانی طنز هم خوندم جابله اینجا میزنم:

Wer auch immer sagte, mit Geld kann man kein Glück kaufen, wusste nicht, wo man gut einkaufen kann

میگه : هرکسی که میگه با پول نمیشه خوشبختی رو خرید در حقیقت نمیدونه که کجا میشه خوب خرید کرد.

/ 1 نظر / 38 بازدید
مسیح

نه من نمیگم به ما چه!! میگم لطفا به این فرد بگو لطف کنه و فقط پولی معادل 10 میلیون تومان به من قرض بده.. بهش پس میدم!! حال و آیندم گروه همین مقدار ِ که اینجا برای خیلیا خیلیه و اونجا برای خیلیا خرج یک هفتشون هست.. درسته، پول خوشبختی نمیاره ولی نداشتنش حتما بدبختی میاره.. با پول خیلی کارا میشه کرد.. کافیه یکم خیرخواه باشیم و دوروبرمون رو تو جهان نگاه کنیم.. بهش بگو با پولش یک سری بزنه به آفریقا یا امثالش.. خیلی کارا میشه کرد!! اونم تو ایران وطنی که من توش زندگی میکنم. زندگی آدما به 50 هزار تومان بسته است که اگه نداشته باشه نمیتونه فلان دارو رو بگیره و میمیره..